07161300 – Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану

Мамандығы: 07161300 – Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану

Біліктілігі: 3W07161301 Автомобиль жөндеу слесарі;   4S07161304  Техник-механик

Оқу мерзімі: 9 сынып базасында – 3 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 2 жыл 10 ай

Бұл мамандыққа мыналар кіреді:

Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану автомобильдердің қауіпсіздігін сақтаудың маңызды аспектілері болып табылады. Автокөлік иелері, әдетте, олардың дұрыс жұмыс істеуін қамтамасыз ету және олардың қызмет ету мерзімін ұзарту үшін көліктеріне үнемі техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстарын жүргізуі керек.Автокөлікке техникалық қызмет көрсету май мен сүзгілер, ұшқындар, тежегіш жастықшалар, жетек белдіктері, амортизаторлар және басқа бөлшектер сияқты элементтерді үнемі тексеріп, ауыстыруды қамтиды. Техникалық қызмет көрсету кезінде ықтимал проблемаларды анықтау үшін мамандандырылған жабдықты қолдана отырып, автомобиль жүйелеріне диагностика жүргізілуі мүмкін.Автокөлікті жөндеу ақаулар анықталған кезде жүзеге асырылады. Бұған бөлшектерді ауыстыру, қозғалтқышты, беріліс қорабын, Тежегіш жүйесін, салқындату жүйесін, электр компоненттерін және басқа қондырғыларды жөндеу кіруі мүмкін. Жөндеу уәкілетті қызмет көрсету орталықтарында, мамандандырылған шеберханаларда немесе автокөлік иесінің тиісті дағдылары мен құралдары болса, өздігінен жүргізілуі мүмкін.Автокөлікті пайдалану күнделікті жағдайда көлікті дұрыс пайдалану мен күтімді қамтиды. Бұл көлікті үнемі тазалауды, жанармайды дұрыс толтыруды, жол қозғалысы ережелерін сақтауды, жолаушылар мен жүктердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуді және жанармайдың, майдың және басқа сұйықтықтардың дұрыс түрлері мен маркаларын пайдалануды қамтуы мүмкін.Автокөлікке техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану үшін көбінесе автомобильдер туралы тәжірибе мен білім қажет екенін ескеру маңызды.

Біздің колледж студенттерге не береді?

• Сапалы білім беру, тәжірибеге бағытталған оқыту;
  • Жақсы жұмыс перспективалары;
  • ALT-те оқуды жалғастыру мүмкіндігі;
  • Бай мәдени өмір, жеке тұлғаның дамуы (кәсіби жарыстар, спорттық жарыстар, мемлекеттік мерекелерді мерекелеу және студенттік өмірдің маңызды кезеңдері).
  • Оқу мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.