07151100 – Машиналар мен жабдықтарды пайдалану (өнеркәсіп салалары бойынша)

Мамандығы: 07151100 – Машиналар мен жабдықтарды пайдалану (өнеркәсіп салалары бойынша)

Біліктілігі: 4S07151102 – Техник-механик

Оқу мерзімі: 9 сынып базасында – 3 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 2 жыл 10 ай

Бұл мамандыққа мыналар кіреді:

Әр түрлі салалардағы машиналар мен жабдықтарды пайдалану және техникалық қызмет көрсету мамандандырылған Білім мен дағдыларды қажет етеді.

Мұнда бірнеше мысалдар келтірілген:

• Құрылыс индустриясы: құрылыста крандар, экскаваторлар, бульдозерлер, бетон сорғылары және т.б. сияқты әртүрлі жабдықтар қолданылады. Мұндай жабдыққа техникалық қызмет көрсету және пайдалану гидравликалық жүйелерді, қозғалтқыштарды, салқындату жүйелерін, электр жүйелерін және басқа компоненттерді тексеру мен техникалық қызмет көрсетуді, сондай-ақ қауіпсіздікті үнемі тексеруді қамтиды.
  • Өнеркәсіптік өндіріс: өнеркәсіпте конвейерлер, сандық басқарылатын станоктар (СББ), сорғылар, компрессорлар және т.б. сияқты әртүрлі жабдықтар қолданылады. Мұндай жабдыққа техникалық қызмет көрсету және пайдалану Тозған бөлшектерді тексеру мен ауыстыруды, майлау мен майлауды, баптау мен калибрлеуді, жұмыс пен қауіпсіздікті үнемі тексеруді қамтиды.
  • Автомобиль өнеркәсібі: жеңіл автомобильдерді, жүк көліктері мен автобустарды қоса алғанда, автомобильдерді пайдалану және техникалық қызмет көрсету май мен сүзгілерді тексеру мен ауыстыруды, Тежегіш жүйесін, салқындату жүйесін, электр компоненттерін және басқа да автомобиль жүйелерін тексеру мен күтіп ұстауды, сондай-ақ техникалық жағдай мен қауіпсіздікті үнемі тексеруді қамтиды.
  • Медицина саласы: медициналық салада медициналық сканерлер, рентген аппараттары, электрокардиографтар және басқалар сияқты жабдықтар қолданылады. Мұндай жабдыққа техникалық қызмет көрсету және пайдалану тексеру мен калибрлеуді, бөлшектер мен керек-жарақтарды ауыстыруды, бағдарламалық жасақтаманы жаңартуды және қауіпсіздік пен өлшеу дәлдігін үнемі тексеруді қамтиды.

Әр саланың өзіндік ерекшеліктері мен пайдалану талаптары бар

Біздің колледж студенттерге не береді?

• Сапалы білім беру, тәжірибеге бағытталған оқыту;
  • Жақсы жұмыс перспективалары;
  • ALT-те оқуды жалғастыру мүмкіндігі;
  • Бай мәдени өмір, жеке тұлғаның дамуы (кәсіби жарыстар, спорттық жарыстар, мемлекеттік мерекелерді мерекелеу және студенттік өмірдің маңызды кезеңдері).
  • Оқу мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.